SSL Kurulumu Hizmeti

Google’da yükselmenin en önemli adımlarından biri olarak görülen site güvenliğinin, ilk ve en önemli adımlarından biri olan SSL kurulumu işlemini sizin için gerçekleştiriyoruz. SSL türkçe karşılığıyla güvenlik giriş katmanı, sitenizi ziyaret eden kullanıcı ile site serverı arasında gerçekleşen bilgi alışverişinin şifrelenmiş bir şekilde gerçekleşmesine yarayan bir koruma yöntemidir. SSL sertifikasına sahip sitelerde gerçekleştirdiğiniz işlemler özel bir şifreleme methodu ile oluşabilecek her çeşit kötü niyetli saldırıya karşı korunur. Dijitalzade.com olarak sitenize süresiz olarak geçerli SSL kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Tamamen ücretsiz olan SSL sertifikanızı sitenize yükledikten sonra sitenizin bütün linklerinin en doğru şekilde http:// den https:// formatına yönlendirme yapmasını sağlıyoruz. Düzgün şekilde ayarlanmamış http yönlendirmesi, Google üzerinde linklerinizin sağlıksız indexlenmesine ve kullanıcıların çalışmayan adreslere yönlenmesine sebebiyet verebilir. SSL kurulumu sonrasındaki işlemleride sizler için sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyor ve sitenizi güvenli şekilde kullanabileceğiniz bir halde size teslim ediyoruz.

Cloudflare SSL sertifikasını kullanmak istemeyen veya hali hazırda ücretli DNS kullanan websiteleri için cloudflare olmayan ancak 3 ayda bir düzenli yeniden kurulum gerektiren lets encrypt sertifikasını kurabilmekteyiz.
Wordpress hosting paketlerini kullanan siteler için site ile sunucu arasındaki trafiği şifreleyen SSL sertifikasını kurulumunu, sunucuya doğrudan erişemediğimiz için gerçekleştiremediğimizi üzülerek belirtiyoruz. Eğer sitenizde WordPress hosting modelini kullanıyorsanız yine süresiz olan ancak “esnek” ön koruma uygulayan SSL sertifikasının kurulumunu yapabilmekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

SSL Sertifikam Ne Kadar Süre ile Geçerli, Yenileme Ücreti Ödeyecekmiyim?

Dijitalzade.com aracılığıyla sitenize kurduracağınız SSL sertifikası cloudflare firması tarafından sağlanan son derece güvenilir ve süre sınırı olmayan bir sertifikadır. Bu sertifikanın kurulum desteğini bizden aldığınızda sitenizin dns+http2 yönlendirmesi ve SSL yönlendirmelerinin kurulumlarını yapıp size teslim ediyoruz. Hayat boyu herhangi bir yenileme işlemi ve ücret ödemesi yapmıyorsunuz.

Bu SSL Tipleri E-Ticaret Siteleri için Uygunmudur?

Bizim sitelere kurulumunu gerçekleştirdiğimiz SSL tipleri ücretsizdir. Sitenizde ticaret işlemi gerçekleştirmediğiniz yada kullanıcılarınızın kritik bilgilerini (Kimlik no, kredi kartı bilgileri vs) almadığınız site yapıları için idealdir. Ancak sizin sitenizde bir e-ticaret işlemi veya kritik bilgi toplama yapılıyorsa mutlaka ücretli SSL sertifikası satın almalı ve bilgi trafiğinizi resmi SSL sertifikaları ile garanti altına almalısınız.
Başa dön tuşu