E-Ticaret

N11.com’da Mağaza Nasıl Açılır? n11 Güncel Komisyon Oranları

E-ticaretin kolaylıklarından ve nimetlerinden önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Çok işlek bir cadde üzerinde dükkan sahibi olmakla eş değer olan başarılı bir e-ticaret mağazası doğru yöneltildiğinde hayalini kurduğunuz zenginliğe ulaşmanızda size yardımcı olabilir.

Ticari işlemlerde sağladığı kolaylıklar, kar marjları ve müşteriye ulaşım kolaylığı ile E-ticaret hacmi ve e-ticaret yapan kişi sayısı her geçen gün arttığından buna paralel şekilde e-ticaret sitelerinin varlığıda her geçen gün artmaktadır. Biz de bugün bu amaç doğrultusunda kurulmuş n11.com da mağaza nasıl açılır ve n11.com güncel komisyon oranları nelerdir onu inceleyeceğiz.

n11.com da mağaza nasıl açılır açıklamadan önce n11.com hakkında biraz bilgi verelim; n11.com türk doğuş grubu ve güney kore merkezli SK grup ortaklığında kurulan ve satıcılar ile alışveriş yapan kullanıcıları bir araya getirmeyi amaçlayan bir online pazar yeridir. Binlerce türk mağaza sahibini ve müşteriyi barındıran n11.com kurulduğu 2012 yılından bugüne çok hızlı bir büyüme katederek Türkiye pazarında söz sahibi bir site ve şirket halini aldı.

Şimdi gelin e-ticaretin son derece yoğun bir şekilde başarı ile yapıldığı n11.com’da mağaza nasıl açılır onu öğrenelim.

N11.com Mağaza Açma

n11 mağaza açma ic görsel

n11.com’da bir mağaza sahibi olmak için ilgili siteye giriş yaptıktan sonra hızlıca mağaza kayıt formu doldurmanız gerekmektedir.

İlgili kayıt alanına Buradan ulaşabilirsiniz.

Mağaza kaydınızı yukarıdaki link üzerinden oluşturduktan sonra n11.com üzerinde resmi olarak satışlara başlamanız için tamamlamanız gereken bazı prosedürler vardır. İlgili prosedürleri tamamlamadığınız durumda n11.com üzerinde satış yapamaz ve mağaza sahibi olamazsınız.

n11.com’da satış yapmak isteyen kişi ve kurumların belgelerini eksiksiz olarak n11.com veri merkezlerine postalaması ve n11.com şirketinden satış yapabilir onayı alması gerekmektedir. n11.com’u diğer e-ticaret sitelerinden ayıran en önemli nokta site içerisinde bireysel ticaret yapan ve uzun vadede bir güven vermeyen kişilerin bulunmamasıdır. n11.com üzerinde yalnızca resmi evraklar dahilinde satış yapan şirketler bulunmaktadır.

N11.com üzerinde mağaza kaydınızı oluşturduktan sonra aşağıda yer alan şirket evraklarını n11.com veri merkezlerine postalamanız gerekmektedir.

N11.com’da mağaza açmak için gerekli evraklar:

Şahıs Şirketleri:

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Ay)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşmesi, üyelik formunun olduğu sayfadan çıktısı alınabilir)

Anonim, Limited, Komandit Şirketler ve Adi Ortaklıklar İçin:

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Ay)
 • Vergi Levhası
 • Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar için)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşme)

Mağaza kayıt formunu doldurduktan sonra gerekli evraklarıda n11.com posta adresine yolladığınızda teknik anlamda mağaza açış işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. İlgili evraklar n11.com ekibi tarafından incelenip onaylandıktan sonra n11.com mağazanız üzerine ürün yükleme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Pek çok e-ticaret sitesinde olduğu gibi n11.com üzerindede mağazanıza hızlıca ürün yükleme ve takip yapabilmek için kullanabileceğiniz online araçlar mevcuttur. Biz dijitalzade.com olarak henüz herhangi birini test etmediğimizden bu konu ile ilgili bir öneride bulunamayacağız ancak siz bireysel olarak araştırmalarınızı bu alana yoğunlaştırabilirsiniz.

N11.com Güncel Komisyon Oranları (2020)

n11.com üzerinde mağaza açmak ücretsizdir ancak n11.com size sunduğu bu aracılık ve ismi altında barındırma hizmeti karşılığında sattığınız her üründen komisyon almaktadır.

Mağaza Komisyon Oranları

Mağaza komisyonları sattığınız ürüne ve kategorisine göre değiştirmektedir.

 • Teknolojik ürünler (Bilgisayar, telefon, televizyon): %5-10
 • Aksesuarlar: %10-15
 • Giyim / Ayakkabı: %12-17

Ürünlerin komisyon oranları genellikle bu seviyelerde seyretmektedir. N11 içerisinde satılan ürünlerde ödenebilecek maksimum komisyon oranı %25 dir.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

N11.com'da Mağaza Açma Ücreti Ne kadar?

N11.com da mağaza açarken herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. n11 üzerinde mağaza açılışı ücretsizdir ancak N11 satışlardan komisyon alma usulüne göre çalıştığından satışlarınızdan komisyon alınacaktır.

N11 de Bireysel Olarak Mağaza Açabilirmiyim?

N11.com üzerinde satış yapabilmek için yukarıda bahsettiğimiz şirket yapılarından bir tanesine sahip olmanız gerekmektedir. N11.com üzerinde bireysel satış yapma imkanı bulunmamaktadır.

n11.com Posta adresi neresidir, belgelerimi nereye yollamalıyım ?

Şirketler evraklarınızı yollamak için n11.com şirket adresi: Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. Katar Cad. No: 4, İTÜ Teknokent ARI 3, İç Kapı No: 803 – 902 Sarıyer / İstanbul Bina Kodu: 902 – 1580880019

Dijitalzade

Dijital Pazarlama | Siber Güvenlik | Wordpress | E-Ticaret | SEO ve çok daha fazlası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı