Off Page SEO
Trend

En Çok Kullanılan Backlink Programları

Dış SEO yani site dışında yapılan SEO çalışmalarının kilit aktörlerinden olan backlinklerin kaliteli kaynaklardan alındığında ne kadar önemli olduğunu önceki makalelerimizde anlatmıştık. Bugün ki makalemizde ise en çok kullanılan backlink programları hakkında detaylı bir listeyi sizler ile paylaşacağız.

Kaliteli backlink alma yöntemleri isimli makalemizi okuyarak doğal yollardan manuel olarak nasıl kaliteli backlink listesi oluşturabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
Ücretsiz olarak kaliteli backlink elde edebileceğiniz siteler isimli makalemizi okuyarak son derece etkili ve kaliteli ücretsiz sitelerden backlink elde edebilirsiniz.

Linkio

linkio logo

Linkio, son derece kuvvetli bir backlink oluşturma aracıdır. Web sitesi üzerinden kullanılan bu araç ile sitenize fayda sağlayacak son derece kaliteli linkleri hızlıca oluşturabilirsiniz. Gerek ajanslar gerekse kişiler için backlink oluşturma sürecini son derece basitleştirmesinin yanı sıra kuvvetli analiz algoritması ile sitenize fayda sağlayabilecek linkleri ve mevcutta sitenizin sahip olduğu linkleri başarı ile analiz edebilmektedir.

Sistem üzerine site url si ve hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri yazdığınızda linkio aracı size ideal link kaynaklarında kullanılmak üzere çapa metin önerilerinde bulunuyor. Linkio, link oluşturma sürecini hızlandırmak isteyen ve çapa metin (Anchor Text) oluşturmada sıkıntı yaşayan kişi ve kurumlar için son derece ideal.

Money Robot

money robot logo

Money robot, SEO uzmanları tarafından iyi bilinen ve pek çok kişi tarafından kullanılan son derece kullanışlı ve kaliteli bir programdır. Money robot programı ile son derece kaliteli (Domain Authority değeri yüksek) sitelerden backlinkler elde edebilirsiniz. Google dostu bir backlink algoritması olan money robotun en önemli özelliklerinden bir taneside ilgili program vasıtasıyla sınırsız paravan bloglar oluşturabilirsiniz.

Kaliteli backlink ağı oluşturma noktasında paravan blogların etkisinin giderek arttığı günümüz SEO dünyasında Money robot programı paravan blog oluşturma derdine sunduğu otomasyon ile büyük katkı sağlıyor.

Fiyatları Türk bireysel kullanıcılar için biraz yüksek olsada özellikle ajanslar ve SEO işleriyle profesyonel olarak ilgilenenler için son derece ideal.

Money Robot satın alım linki

Ücretlendirme: Aylık kullanım ücreti: 67 $  / Ömür Boyu Kullanım Lisansı: 497 $

Gerek ajanslar gerekse kişisel kullanıcılar için ömür boyu lisans alımını kesinlikle tavsiye ediyoruz. Money robot bir kere satın aldığınızda bir daha vazgeçemeyeceğiniz ve yüzlerce sitede başarı ile kullanabileceğiniz harika bir program.

SE Ranking

SE Ranking Logo

Pek çok SEO uzmanı tarafından Semrush’ın en dişli rakiplerinden bir tanesi olarak görülen SE Ranking, son derece kaliteli backlink takip araçlarına sahiptir. Backlink takibi algoritması noktasında ahrefs ve moz kalitesine en yakın analiz araçlarından biri olan SE ranking, ek olarak son derece kaliteli doğru sonuçlara sahip kelime ve rakip analizi araçlarına sahiptir.

Kaliteli backlink oluşturmanın yanı sıra son derece etkili SEO analiz araçlarınada sahip olan SE ranking ile SEO çalışmalarınızda ihtiyacınız olan çok sayıda araca tek seferde erişebilirsiniz.

Ücretlendirme: Aylık 29 $, 65 $, 139 $ olmak üzere toplamda 3 farklı pakete sahip olan SE Ranking göreceli olarak rakiplerine göre çok daha uygun fiyatlıdır.

Satın alım linki

Scrape Box

 

Scrapebox logo
Scrape Box

Scrape Box, SEO’nun isviçre ordu bıçağı sloganı ile piyasada söz sahibi olan programlardan bir tanesidir. Arama motorlarında söz sahibi olan sitelerin belirlenmeside ve backlink oluşturmada son derece etkili olan scrape box programı ile anahtar kelimelerinize optimum katkıyı sağlayacak linkleri hızlıca oluşturabilirsiniz.

ScrapeBox, özellikle rakiplerinizin link profilini analizi ederek nokta atışı link oluşturma çalışmaları yapma noktasında son derece etkilidir. Bu yönüyle özellikle rakip kaynaklardan faydalanmak isteyen kişi ve kurumlar için idealdir.

Ahrefs

en çok kullanılan backlink programları, ahrefs logo

Dijitalzade.com olarak gerek backlink oluşturma gerekse backlinkleri aktif olarak takip etme noktasında en başarılı bulduğumuz araç güncel hali ile Ahrefs‘dir. Ahrefs gelişmiş link tarama algoritması ve sürekli güncellenen backlink veritabanı ile link oluşturmak ve takibini yapmak isteyenler için son derece idealdir.

Ahrefsden faydalanarak hem kendinizin hemde rakiplerinizin en güncel backlink sonuçlarına ulaşabilir ve linklerin otorite durumlarını ölçümleyebilirsiniz. Backlink oluşturmada ve takip etmede elinde tuttuğu başarısının yanı sıra kelime ve site analizi noktasındada son derece başarılı olan ahrefs’i kişi ve kurumlara kesinlikle öneriyoruz.

Moz Pro

en çok kullanılan backlink programları, Moz logo

Backlink oluşturma ve SEO araçları arasında kalite olarak ahrefs ve semrush ikilisinin en dişli rakiplerinden bir tanesi olan Moz Pro, backlink oluşturmak isteyen ve mevcuttaki backlinklerinin kalitesini kontrol etmek isteyenlerin muhakkak kullanması gereken bir SEO aracıdır.

Özellikle sitelerin mevcuttaki backlinklerinin spam durumlarını, domain otoritelerini ve mevcut backlink sayılarını güncel olarak takip edebilmeleri noktasında son derece başarılı ve güncel olan Moz pro özellikle backlinkler konusunda otorite konumundadır.

Moz Pro üzerinde hem kendi sitenizin hemde sınırsız sayıdaki rakiplerinizin analizlerini yapabilir, sitenizin genel taramasını yapabilir ve site içerisindeki içeriklerinizin sayfa bazlı SEO değerlendirmelerini yapabilirsiniz. Keyword ve link tracking özellikleride son derece başarılı olan Moz pro gerçekten önerdiğimiz SEO araçlarından bir tanesidir.

Url Profiler

en çok kullanılan backlink programları, url profiler anasayfa resmi

Bilgisayarınıza indirerek kullanabileceğiniz SEO, Backlink programlarından bir diğeri olan url profiler ile linklerinizin, sosyal verilerinizin ve içeriklerinizin genel taramalarına son derece kolay ve başarılı şekilde ulaşabilirsiniz.

Url Profiler ile linklerinizin ve sosyal paylaşımlarınızın metrikleri hakkında çok detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu metriklerden faydalanarak link listenizde doğallıktan uzak ve sitenize katkı sağlamayan linkleri kolayca saptayabilir ve siteniz ile olan bağlantılarını kesebilirsiniz.

14 günlük deneme sürümünden faydalanarak ilgili programı ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

Screaming Frog

en çok kullanılan backlink programları, Screaming Frog Logo

Screaming Frog, Moz ve ahrefs kadar popüler olan bir diğer analiz aracıdır. Bilgisayara indirerek kullanabileceğiniz bu program vasıtasıyla son derece kaliteli backlink listeleri oluşturabilir ve mevcuttaki linklerinizin durumunu yakından takip edebilirsiniz. Mevcuttaki linklerinizden hangisi kırılmış yada hangisi etkisini kaybetmiş kolayca belirleyebilir ve yeni backlink kaynakları saptayabilirsiniz.

Backlink oluşturma noktasındaki başarılı perfomansına ek olarak sitenizin detaylı taranmasında da son derece başarılı olan Screaming Frog ücretli ve ücretsiz versiyonlarıyla beklentilerinizi rahatlıkla karşılayabilecek bir programdır.

Screaming Frog ile resim alt etiketlerini, sitenizdeki iç ve dış linkleri, canonical etiketlerini, meta etiketlerini başlıkları kısacası iç SEO anlamında ihtiyaç duyduğunuz her türlü metriği analiz edebilirsiniz.

 

Dijitalzade

Dijitalzade.com 2019 yılında SEO profesyoneli Oskay GÜNAÇAR tarafından kurulmuş olan bir Dijital Pazarlama ve SEO bloğudur. Sektör içerisinde çalıştığımız çok sayıda başarılı, büyük websitesinin yönetim ve geliştirme (SEO) süreçlerinden elde ettiğimiz uzmanlık ve deneyimlerimizi paylaşmayı amaçladığımız web sitemiz üzerinden doğru ve kaliteli bilginin kolay ulaşılabilir olmasını amaçlamaktayız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir süredir Money robot kullanıyorum, fiyat olarak biraz yüksek olsada kalıcı lisans olması çok büyük bir avantaj. Paravan bloglar oluşturmak isteyenlere tavsiye edilir.

Başa dön tuşu