Off Page SEO

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler

Backlinklerin SEO çalışmalarında ne kadar önemli olduğundan backlink nedir? isimli içeriğimizde bahsetmiştik. Teknik SEO çalışmaları sonrası kalıcı başarı elde etmek için mutlaka başvurmanız gereken backlinkler , kaliteli kaynaklardan edinildiğinde siteler için büyük bir sıçrama aracıdır. Bugün ki yazımızın konusuda başarılı sıçrama yapmak isteyen site yöneticilerinin kullanabileceği kaliteli backlink alabileceğiniz ücretsiz siteler

Digg

kaliteli backlink alabileceğiniz siteler, digg

Digg, Google nezdinde son derece otoriter olan bir haber paylaşım ve okuma platformudur. Genellikle politika, teknoloji,  gündeme dair haberlerin paylaşıldığı digg üzerinde özellikle haber sitesi sahipleri kendi içeriklerini paylaşıp, linklerini ekleyerek son derece kaliteli ve otoriter bir siteden backlink elde edebilirler.

Özellikle haber sitelerinden yapılan paylaşımlar uyumluluk çerçevesi içerisinde görüneceğinden son derece doğal ve kaliteli bir link olarak haber sitelerine epey değer katacaktır.

Diigo

digoo logo

Diigo son derece kaliteli bir sosyal işaretleme sitesidir. DA ve DR değerleri son derece iyi olan bu websitesine kolaylıkla üye olabilir ve içeriklerinizi ilgili site üzerinde içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. Diigo üzerinde içeriğinizin tamamını yada önemli bir bölümünü highlight ederek tek bir kişi veya doğrudan diigo üyelerinin tamamı ile paylaşabilirsiniz.

İçerik paylaşımınızın kalıcı olabilmesi adına içerik üstünden gereksiz link çıkışı yapmamaya ve kopya içerik paylaşmamaya özen göstermelisiniz.

SlashDot

Slashdot logo

Slashdot ilk kurulduğu dönemde inekler için haberler, önemli içerikler sloganı ile kurulmuş olan bir haber, içerik paylaşım sitesidir. Çok hızlı şekilde üye olarak içeride ilgi çekeceğini düşündüğünüz içeriklerinizi paylaşabilir ve sitenize son derece kaliteli backlinkler alabilirsiniz.

Ağırlıklı olarak gündem, politika, sosyal olaylar, bilim ve teknoloji ağırlıklı içerikler hem üyeler hemde editörler tarafından paylaşılmaktadır. Paylaşılan her içeriğin kendine ait bir yorum bölümü bulunduğundan ilgili yorum alanlarında da spama kaçmadan backlink çıkışı sağlayabilirsiniz.

Scoop.it

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler, scoop it logo

Websitenizin rss verilerini site üzerinden paylaşarak kendinize ait bir mini website sahası oluşturmayı sağlayan scoop.it, Google tarafından sevilen backlink kaynaklarından bir tanesidir. DA,DR son derece iyi olan bu site üzerinde üyelik oluşturarak kendi sitenizden rss paylaşımı yapabilir ve kaliteli backlinkler elde edebilirsiniz.

SlideShare

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler, slideshare logo

Linkedin tarafından oluşturulan slideshare profesyonel dökümanlarınızı barındırabileceğiniz bir paylaşım platformudur. İlgili platform üzerine oluşturduğunuz powerpoint, word ve pdf dosyalarınızı yükleyerek sitenize son derece otoriter ve kaliteli backlinkler elde edebilirsiniz.

İster döküman paylaşımı yolu ile istersenizde profiliniz üzerinden sitenize link çıkışı sağlayabilirsiniz. Slideshare üzerinde paylaşılan dökümanlara yönelik son derece titiz bir inceleme işlemi uygulandığından spam olarak algılanabilecek içeriklerinizi paylaşmamanızı tekrar hatırlatırız.

Scribd

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler, scribd

Scribd, Amerikan merkezli bir e-kitap, döküman ve sesli içerik paylaşım sitesidir. İçeride yaklaşık 1 milyondan fazla konu hakkında açılmış başlık ve yaklaşık 60 milyon civarında içerik barındıran bu devasa internet kütüphanesi içerisinde “kaliteli” içeriklerinizi paylaşarak son derece kaliteli ve Google dostu backlinkler elde edebilirsiniz.

Pinterest

pinterest logo

Pinterest, görsel içeriklerin pano ve pinleme yolu ile paylaşıldığı son derece kaliteli bir içerik paylaşım platformudur. Google tarafından link kaynağı olarak oldukça sevilen pinterest üzerine görsel içeriklerinizi paylaşabilir ve sitenize ait linkleri paylaşabilirsiniz.

Çok sayıda üye barındıran Pinterest özellikle küçük ve orta ölçekli siteler için trafik çekme noktasındada son derece faydalı bir sosyal platformdur.

Linkedin

linkedin logo

Linkedin, iş dünyasında yer alan kişilerin birbirleri ile iletişim kurmasını ve profesyonel anlamda içerik paylaşımında bulunulmasını amaçlayan bir iş platformudur. İlgili site içerisinde kendi profilinizi ve sitenize yönelik profili oluşturabilir ve içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Kaliteli bir backlink kaynağı olmasına ek olarak içerik paylaşımı yaptığınız kategori ile alakalı iş fırsatları ve iş birlikleri ile alakalı girişimlerinizi de bu site üzerinden kolayca yönetebilirsiniz.

Flickr

Flickr logo

Flickr, görsel içerik paylaşarak trafik ve kaliteli backlink elde edebileceğiniz bir diğer kaliteli içerik paylaşım platformudur. Yahoo tarafından kurulmuş olan bu platform pek çok profesyonel içerik üretecisinin paylaşım yaptığı son derece popüler bir platformdur.

Paylaştığınız içeriklerin açıklama bölümüne sitenizin linkini ekleyerek backlink elde edebilirsiniz.

Mix

mix logo

Mix, yeni kurulmuş olan son derece başarılı bir içerik paylaşım platformudur. Üyelik ve paylaşım işlemlerinin son derece kolay ve hızlı olduğu bu platform üzerinden sitenize ait içeriklerinizi hızlıca paylaşabilirsiniz. Doğrudan link ekleme methodu ile çalışan mix üzerine sitenizde oluşturduğunuz bir içeriği hızlıca ekleyebilir ve son derece kaliteli backlinklere sahip olabilirsiniz.

WordPress

wordpress logo

WordPress, pek çok web yöneticisi tarafından website alt yapısı olarak bilinen son derece kaliteli bir platform olmasının yanı sıra ücretsiz olarak site oluşturmak isteyenlerinde derdine derman olan bir platformdur. WordPress alt yapısını kullanarak kendinize ait sayfalar oluşturabilir ve ilgili alanlarda içerik paylaşımı yaparak sitenize backlink sağlayabilirsiniz.

Ancak bu işlemi yapmadan önce yeni oluşturduğunuz sayfalarda belli bir süre özgün içerik paylaşımında bulunmalı ve sonrasında asıl sitenize link çıkışı yapmalısınız. Paravan blog yöntemi olarak da adlandırılan bu işlem Google tarafından çok dikkatlice incelendiğinden belli bir süre geçmeden verilen linkler sitenizin kalitesini fayda sağlamak yerine sitenize zarar verebilir.

Reddit

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler, Reddit logo

Reddit, Conde nast digital şirketine ait bir sosyal içerik paylaşım platformudur. Google tarafından link paylaşımı noktasında en çok sevilen sitelerden biri olan Reddit üzerinde link, görsel veya doğrudan içerik paylaşımı yapabilir ve sitenize son derece kaliteli linkler sağlayabilirsiniz.

Blogger

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler, Blogger logo

Google tarafından yönetilen bir ücretsiz blog oluşturma platformu olan Blogger üzerinde son derece kaliteli paravan bloglar üretebilir ve sitenize link çıkışı sağlayabilirsiniz. Ancak WordPress alanı altında belirttiğimiz gibi üreteceğiniz blogların belirli bir süre kaliteli içerik paylaşımı ile desteklenmesi gerektiğini unutmayınız.

Blogger, Google tarafından sağlanan bir platform olduğundan ilgili site üzerinden gelen backlinkler son derece faydalı ve kalitelidir.

Tumblr

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler, tumblr logo 

Tumblr, Google tarafından backlinkleri sevilen bir diğer kişisel blog oluşturma platformudur. İlgili site üzerinden son derece hızlı şekilde kendinize ait bir blog oluşturabilir ve içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. Tumblr üzerinde spam yapmadan vereceğiniz her türlü link Google tarafından çok hızlı şekilde işleme alınacak ve sizde siteniz için son derece kaliteli bir başka backlink kaynağı elde etmiş olacaksınız.

Quora

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler, Quora logo

Quora, paravan blog olarak kullanabileceğiniz son derece kaliteli platformlardan bir tanesidir. Diğer içerik paylaşım platformlarından biraz daha farklı olarak Quora yeni açılan üyeliklerden verilen linklere biraz daha önem göstermekte ve hesabınız hızlı bir şekilde banlanabilmektedir.

Quora üzerinde oluşturduğunuz üyeliğiniz üzerinden en azından belirli bir süre için özgün içerik paylaşımları yapmalısınız. Özgün içerik sayınız yeterli olduktan sonra Quora üzerinden sitenize link verebilir ve son derece kaliteli bir backlink kaynağına sahip olabilirsiniz.

Twitter

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler, Twitter logo

Herkesçe bilinen sosyal platformlardan bir tanesi olan Twitter üzerinde içeriklerinizi paylaşarak son derece kaliteli trafik ve backlinklere sahip olabilirsiniz. Özellikle Twitter üzerinde paylaşılan içerikler Google tarafından çok daha hızlı indexlendiğinden özellikle küçük ve orta ölçekli web siteleri için twitter üzerinde paylaşım yapılması son derece önemlidir.

Twitter sosyal platformlar içerisinde Google tarafından en sık taranan ve en çok önem gösterilenlerden bir tanesidir bu sebeple siteniz için bir Twitter hesabı oluşturmayı ihmal etmeyin.

Facebook

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Ücretsiz Siteler, Facebook logo

Twitter kadar önemli olan bir diğer sosyal paylaşım platformu olan Facebook, backlink ve trafik kaynağı olarak son derece değerlidir. Facebook üzerinde sitenize yönelik sayfalar oluşturabilir ve kendi kitlenizi yaratabilirsiniz. Ek olarak Facebook üzerinde içeriklerinizi paylaşarak, içeriklerinizin Google tarafından çok daha hızlı şekilde indexlenmesini sağlayabilirsiniz.

İçeriklerim Google üzerinde çok geç görüntüleniyor, sıralamadan kayboluyor diyen website sahipleri için Facebook üzerinde içerik paylaşmak ve backlink elde etmek son derece önemlidir.

Dijitalzade

Dijitalzade.com 2019 yılında SEO profesyoneli Oskay GÜNAÇAR tarafından kurulmuş olan bir Dijital Pazarlama ve SEO bloğudur. Sektör içerisinde çalıştığımız çok sayıda başarılı, büyük websitesinin yönetim ve geliştirme (SEO) süreçlerinden elde ettiğimiz uzmanlık ve deneyimlerimizi paylaşmayı amaçladığımız web sitemiz üzerinden doğru ve kaliteli bilginin kolay ulaşılabilir olmasını amaçlamaktayız.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Çok yararlı bir içerik olmuş. SEO alanına yeni giriş yapan kişiler için çok değerli bilgiler paylaşmışşınız. Teşekkürler.

 2. Ben ve iki ekip arkadaşım birbirinden kaliteli paylaşımlarınızı yakından takip ediyoruz. Umarız kalitenizi bozmadan devam edersiniz

 3. Backlink alımı yapmanın website indexlenme hızına katkısı olur mu ?

  1. Merhaba,
   İndex alma sürecini hızlandırma çok deneysel bir süreç olmakla beraber otoriter sitelerin çok daha hızlı index aldığı bilinen bir gerçektir.

   Backlink yani sitenizi refere eden link alımı sitenizin Domain otoritesini arttırdığından index alım sürecini kısaltabilir.

 4. Çok faydalı bir yazı olmuş. Paylaşım için teşekkürler !

 5. güzel bilgi vermişsiniz hocan teşekkürler

 6. Gerçekten çok harika bir blog olmuş bugünlerde bu tarz kaliteli bloglar bulmak zor oluyor. %90’ı reklamdan geçilmiyor.

  Faydalı paylaşımınız için teşekkürler

 7. Sitemiz için backlink oluşturma çabasındaydık , içeriğinize denk geldik.

  Paylaşım için teşekkürler çok faydalı oldu.

Başa dön tuşu