Facebook Reklam Yönetimi

Facebook reklam yönetimi desteği Facebook üzerinde yayınlayacağınız her çeşit reklam kampanyasının planlanması, iyileştirilmesi ve yönetilmesini kapsamaktadır. Facebook reklam yönetimi desteği talep ederek Facebook üzerinde yayınlayacağınız reklamların çok daha başarılı ve bütçe dostu şekilde oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Reklamlarınızda hedeflenmek üzere ideal kitleyi ve onları sitenizde aksiyon aldırmaya itecek reklam model ve platformlarını analizler ile belirliyoruz. Belirlediğimiz bu hedef kitle sayesinde gereksiz bütçe harcamalarında bulunmadan kampanyalarımızı hızlıca ve sonuç odaklı şekilde oluşturabiliyoruz.

Facebook Reklam Yönetimi Özet Olarak;

 • Website trafiğini arttırmaya yönelik tanıtım reklamlarının oluşturulması ve yönetimi
 • Marka tanınırlık reklamlarının oluşturulması ve yönetimi
 • Uygulamaların etkileşimini arttırmaya yönelik reklamların oluşturulması ve yönetimi
 • Sponsorlu reklamların oluşturulması ve yönetimi
 • Whatsapp ve messenger reklamların oluşturulması ve yönetimi
 • Etkileşim reklamlarının oluşturulması ve yönetimi
 • Katalog reklamlarının oluşturulması ve yönetimi
 • Pixel kurulumu
 • Yeniden pazarlama kitlelerinin oluşturulması
 • Dinamik reklamların oluşturulması ve yönetimi
 • UTM linkler oluşturarak reklamların ve website trafiğinin takibi, analizi ve raporlanması
 • E-mail pazarlama yapılabilmesi adına üye kayıt reklamlarının oluşturulması ve yönetimi
 • Potansiyel müşteri listesi reklamlarının oluşturulması ve yönetimi

Facebook üzerinden her türlü kampanyanızın detaylı planlamasını gerçekleştiriyoruz ve reklam setlerini oluşturuyoruz. Sitenize yerleştireceğimiz dönüşüm pixeli ile siteye gelen ziyaretçilerin datalarını oluşturuyoruz ve kitle planlaması yapıyoruz. Reklamlarınızı stratejinize ve Analytics üzerinden oluşturduğumuz dönüşüm raporlarına göre optimize ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Facebook Reklam Yönetimi Desteğini Kimler Almalı?

Facebook reklam yönetimi desteğini, Facebook üzerinde reklam kampanyası oluşturmayı planlayan ancak ilgili platform üzerinde kullanılacak alanlar ile ilgili herhangi bir bilgisi olmayan yada kısmi bilgisi olan kişi veya kuruluşların alması tarafımızdan tavsiye edilmektedir.

Neden Facebook Reklam Yönetimi Almalıyız?

Facebook çok sayıda kullanıcıya sahip bir sosyal medya platformu olduğundan Facebook üzerinde reklam kampanyası oluştururken analiz edilmesi gereken çok sayıda metrik ve alan vardır. Facebook üzerinde yanlış planlanmış reklam kampanyalarının bütçelerinin çok hızlı ve gereksiz şekilde harcanması çok sık rastlanılan bir durumdur. Bu sebeple Facebook üzerinde reklam planlarken işinin uzmanı birinden destek alarak doğru kitle ve bütçe hedeflemesi yapılması çok önemlidir.

Reklam Yönetimi Hizmetini Ne Kadar Süre Boyunca Almalıyız?

Facebook reklam yönetimi alanında bir uzman ile ne kadar süre çalışılacağı genellikle sizin ilgili alandaki yetkinliğinizle doğru orantılıdır. Eğer uzmandan temel kampanya oluşumu hizmetini aldıktan sonraki işlemleri tam kapsamlı bir şekilde yapabileceğinizi düşünüyorsanız tek seferlik bir destek almak sizin için idealdir. Ancak ilgili platformun tüm kanallarına hakim değilseniz ve reklamınızın sonuçlarını değerlendirmeye alacak teknik yeterliliğiniz yoksa, Reklamı yayınlayacağınız süre boyunca destek almanızı tavsiye ederiz.

Facebook Reklamlarında Kullanılacak Görsellere Yönelik Destek Veriyormusunuz?

Malesef, Facebook üzerinde yayınlanacak reklamlarda kullanılmak üzere herhangi hiç bir görsel içerik konusunda size destek sağlayamıyoruz. Reklam kampanyanızla ilgili destek talep etmeden önce ilgili alanlarda kullanılmak üzere görsellerinizin hazır bulunduğundan emin olmanızı önemle rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu