Google Ads Reklam Yönetimi

Google ads reklam yönetimi desteği, Google’a bağlı reklam platformları üzerinde planlanan reklam kampanyalarınızın oluşturulması, optimize edilmesi ve süreç yönetimini kapsamaktadır. Google ads reklam yönetimi desteği talep ettiğinizde, kampanyanızla ilgili detaylı bir ön çalışma düzenleyerek sizler için ideal bir hedef kitle belirlemesi yapıyoruz. Hali hazırda kurulmuş ancak başarısız reklam kampanyalarınızın optimizasyonunda KPI (Anahtar Performans Değerlendirme Ölçütlerini) En doğru şekilde kullanarak ihtiyacınız olan hedeflemeyi ve bütçe planlamasını sizin için yeniden oluşturuyoruz.

Google Ads Desteği Özet Olarak;

  1. Google Analytics kaydı ve ilgili kodların sisteme entegre edilmesi
  2.  Arama ağı, görüntülü, video, uygulama ve alışveriş reklamlar hesaplarınızın oluşturulması
  3. Arama ağı, görüntülü, video, uygulama ve alışveriş reklam kampanyalarınızın planlanması
  4. Kitle hedef ve dönüşüm beklentilerinin hesaplanması, ideal kitlenin belirlenmesi
  5. Günlük harcama limitlerinin belirlenmesi
  6. Teklif stratejilerinin oluşturulması
  7. Günlük, haftalık ve aylık olarak dönüşüm ve etkiletişimlerin takibi raporlanması
  8. Re-marketing kampanya kurulumu ve planlanması
  9. Daha evvel hazırlanmış her türlü kampanyanın optimize edilmesi.
  10. UTM link oluşturarak siteye trafik getiren kaynak ve reklamların en doğru şekilde takibinin yapılması.

İş bu alandaki uygulanacak methodlar ve izlenilecek yol haritası, kampanyanızın güncel durumu ve alacağınız desteğin süresine göre değişiklik göstermektedir.

Reklam kampanyalarınızı oluştururken veya optimize ederken, çok sayıda çalışma üzerinden elde ettiğimiz deneyimlerimize dayanarak sizler için en ideal kitleyi ve en ideal bütçe planlanmasını oluşturuyoruz. Ek olarak uygulayacağımız A/B testler ile reklam kampanyanıza en uygun methodu belirleyecek ve bütçemizi o alana kaydıracağız. Bu testler vasıtasıyla gereksiz olarak işleme sunulan kampanyalarımızın önüne geçeceğiz ve bütçe – etkileşim döngümüzü arttıracağız. KPI adı verilen anahtar performans değerlendirme ölçütlerini ve eldeki verileri karşılaştırarak reklam üzerinde yapılması gereken adımlara atacak ve reklam kampanyanızın genel durumunu size raporlayacağız. Re marketing yani yeniden pazarlama methodlarını uygulayarak sitenizi ziyaret etmiş ancak site içerisinde herhangi bir satın alım gerçekleştirmemiş insanları hedefleyerek gereksiz bütçe harcamalarından kurtulacağız. Google Analytics üzerinde gerçekleştireceğimiz rapor çalışmaları ile site trafiğini en iyi şekilde kontrol edecek ve reklam başarımızı düzenli olarak takip edeceğiz.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Google Ads Reklam Yönetimi Hizmetini Kimler Almalı?

Google ads hizmetini, hali hazırda Google üzerinde reklam kampanyalarına sahip ancak beklendiği dönüşümü elde edememiş kişiler ve daha evvel hiç kampanya oluşturmamış kişilerin almasını tavsiye ediyoruz. Profesyonel olarak yönetilen hesaplar yatırılan yatırımın karşılığını misli ile vermektedir.

Google Ads Hizmetini Ne Kadar Süre İle Almalıyım?

Google ads reklam yönetimi hizmeti için ideal süre şu kadardır demek mümkün değildir. Reklam kampanyanızı yayınlamayı düşündüğünüz süre başta olmak üzere, reklam bütçeniz ve reklam yönetiminden beklentiniz doğrultusunda en ideal kararı siz vermelisiniz. Ancak bizim tercihimiz en azından bir ay boyunca düzenli bir destek alıp Google’ın kampanya yönetim sistemini anlamanızdan yana olacaktır.

Hangi Reklam Modellerine Destek Veriyorsunuz?

Google ads üzerindeki bütün reklam modellerine destek verebilmekteyiz. Google merchant center reklam yönetimi desteği almadan önce elinizde ürünlerinize ait bir xml dosyası olması işlemlerin hızlıca ilerlemesi açısından çok faydalı olacaktır. Onun dışında diğer reklam modellerinde ekstra bir dökümana sahip olmanıza gerek yoktur.

Reklamlarda Kullanılacak Görsellere Yönelik Destek Veriyormusunuz ?

Malesef, reklamlarda kullanılmak üzere video yada herhangi başka türde bir görsel içerik desteği veremiyoruz. Reklam yönetiminden faydalanmadan önce ilgili reklam kampanyanıza yönelik görsellere sahip olduğunuzdan emin olunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu